Bankovní rada britské centrální banky (BOE) zůstala i v červnu rozdělena v poměru 6 - 3 proti navýšení současného ekonomického stimulu z 375 miliard liber. Tři členové rady včetně dnes už bývalého guvernéra Mervyna Kinga chtěli prosadit navýšení o 25 miliard. Zbytek rady považuje současnou částku za dostatečnou a ekonomice se i bez navýšení začíná dařit. Dalším důvodem proč nenavyšovat je také vysoká inflace (index CPI dosáhl v květnu 2,7 procenta), která trápí tamní ekonomiku a dotýká se nejvíce zaměstnanců, kterým rostou mzdy pomaleji než cenová hladina. Bankovní rada se také jednomyslně shodla na zachování 0,5 procentní úrokové sazby. Úrokové sazby by měli zůstat nízké i pod vedením nového guvernéra Mark Carneyho, který je příznivcem nízkých sazeb.
Švýcarský index ZEW ekonomického sentimentu se udržel na nulovou hladinou a dosáhl v červnu na 2,2 bodu. Zopakoval tak výsledek z minulého měsíce. Hodnoty nad 0 značí pro tamní ekonomiku optimismus a predikují růst. Ve srovnání s dubnovými 20,0 body jde však o poměrně značnou ztrátu.
GBP/CHF se udržuje v jasně čitelném klesajícím trendovém kanálu a v předchozí seanci dokázal prorazit silný support 1,4420. Pro další trendový vývoj by však bylo ideálním řešením růst zpátky k hodnotám kolem 1,45, což by pomohlo oscilátorům dostat se z přeprodaných poloh a uvolnit tak místo pro nové prodejce.
USD/CHF se nachází v medvědím trendu a výprodej na tomto páru byl v posledních dnech poměrně strmý. V tomto týdnu se však tento pár drží v pohybu do strany. To lze vysvětlit očekáváním na dnešní zasedání americké centrální banky, které by mělo objasnit budoucnost kvantitativního uvolňování.