Průmyslová produkce eurozóny klesla v květnu o 0,3 procenta a dočkala se tak první kontrakce za poslední 4 měsíce. Dubnový výsledek byl pozitivně revidován na růst 0,5 procenta. V meziročním srovnání klesla produkce o 1,3 procenta. Eurozóně momentálně nejvíce škodí vysoká nezaměstnanost 12,2 procenta.
Americký index cen výrobců (PPI) posílil v červnu nad očekávání, když dosáhl 0,8 procentního růstu. Ekonomové počítali s 0,5 procentním expanzí. Za navýšením stály opět vysoké ceny pohonných hmot. PPI očištěné o ceny energií a potravin (Core) vzrostlo meziměsíčně o 0,2 procenta. V meziročním srovnání expandoval Core PPI o 1,7 procenta. Inflace tak začíná v USA nabírat na síle a mohla by ulehčit americké centrální bance (FED) rozhodování o redukci 3.kola kvantitativního uvolňování.
Předběžná spotřebitelská důvěra „University of Michigan" ukázala mírný propad o 0,2 bodu z předchozích revidovaných 84,1 bodu. Dnešní výkyv není nikterak zásadní a hodnoty nad 80 lze považovat za velmi pozitivní. Američané jsou tak stále velmi dobře naladěni na další měsíce.
EUR/USD se obchoduje na hodinovém grafu ve formaci klesajícího trojúhelníka, který je obecně považován za medvědí pattern. Trh momentálně testuje silný support na hladině 1,30 a zatím se nezdá být dostatečně silný k průrazu. Je velmi pravděpodobné, že dnešní seance zůstane v konsolidaci a k většímu pohybu dojde až v pondělí.