Investory čeká další týden bohatý na makroekonomická data. Nejrušněji bude v USA, kde bude ve středu zveřejněn HDP za druhé čtvrtletí 2013. Kromě toho, že se HDP řadí mezi nejdůležitější makroekonomické indikátory, přistupují Spojené státy k revizi výpočtu tohoto ukazatele a k přeřazování jednotlivých položek HDP v rámci jednotlivých skupin, které ho tvoří.
Ve středu rovněž končí dvoudenní zasedání americké centrální banky (Fed). Ačkoli se od jejího šéfa Bena Bernankeho nečekají žádné zásadní nové informace ohledně délky programu měnového uvolňování (QE), budou obchodníci pečlivě sledovat každé jeho jedno slovo. Bílý dům stále nerozhodl o novém nástupci, jenž by měl převzít úřad od 1.2.2014. Nejžhavějšími kandidáty jsou zatím bývalý ministr financí Larry Summers a nynější místopředsedkyně Fedu Janet Yallen.
Trh práce je hlavním meřítkem pro Fed a stanovení délky trvání a objemu QE. Proto budou páteční data z trhu práce (míra nezaměstnanosti a počet nově vytvořených míst mimo zemědělský sektor) opět v hledáčku investorů. Začátek snižování objemu QE očekává nejvíce analytiků v časovém rozmezí od září do prosince.
V eurozóně bude nejdůležitější sledovat čtvrteční zasedání evropské centrální banky (ECB), na němž by Mario Draghi mohl představit tzv. „forward guidance" neboli průvodce zamýšlených kroků politiky ECB.