Americký index cen výrobců (PPI) zůstal v červenci beze změny v porovnání s červnem (0,0 procent). PPI tak potvrdilo slábnoucí inflaci, která může u centrální banky (FED) vzbudit obavy, že inflace klesne až příliš nízko. Stagnace byla způsobena poklesem cen zemního plynu a benzinu. Jádrový PPI očištěný o volatilní prvky vzrostl o 0,1 procenta a také zaostal za odhady ekonomů, kteří predikovali 0,2 procentní růst. V meziročním srovnání posílil jádrový PPI o 1,2 procenta, což bylo nejméně od listopadu 2010.
Nízká inflace se tak stává rizikem americké ekonomiky. V případě neočekávaných událostí by se tamní ekonomika mohla propadnout do deflace. Šéf FEDu Ben Bernanke již o této hrozbě mluvil v červenci. Neopomenutelným faktem je také to, že spotřebitelé a společnosti odkládají své nákupy, nepanují totiž obavy z dražení.
EUR/USD se i přes dnešní dobré výsledky z Evropy (HDP Francie a Německa) usídlilo v klesajícím trendovém kanále. Trh se v současnosti obchoduje pod minoritní rezistencí Fibonacciho úrovně 61,8. Hlubšímu propadu zatím obstojně brání silná supportní zóna mezi cenou 1,324 a Fibonacciho hladinou 78,6 a také býčí divergence na MACD. Proražení této podpory by tak mohlo přinést oslabení až k 1,3185.