Inflace v eurozóně měřená pomocí předběžného indexu spotřebitelských cen (CPI) klesla v září nejníže od února 2010 a upevnila tak pozici Evropské centrální bance (ECB) v pokračování s uvolněnou měnovou politikou. Index CPI klesl v meziročním srovnání na 1,1 procenta a zpomalil tak o 0,2 procenta oproti srpnu. Pokles v inflaci je způsoben hlavně zlevněním energií o 0,9 procenta v meziročním měření. Euro si v průběhu odpolední seance připisuje zisky jak proti dolaru, ale to hlavně kvůli napjaté situaci v americkém Kongresu ohledně navýšení dluhového stropu.
Počet nově schválených hypotéčních úvěrů ve Velké Británii dosáhl v srpnu nejlepšího výsledku za posledních 5 let. Celkové číslo se vyšplhalo na 62 226, což nejvíce od února 2008. Britský trh s bydlením vykazuje v poslední době výrazné zlepšení. Zájmu se těší hlavně oblasti poblíž Londýna. Počet úvěrů však stále zůstává za čísly, které trhy zažily před krizí v roce 2008. Tehdy se průměrný růst pohyboval kolem 90 000. V minulém týdnu se nechal premiér David Cameron slyšet, že jeho vláda udělá vše pro to, aby tomu tak bylo i v nejbližší době. Na druhé straně je potřeba, aby britská vláda pečlivě sledovala a kontrolovala nárůst cen nemovitostí, na který někteří upozorňují jako na potenciální bublinu.
Kanadské HDP vzrostlo v červenci podle očekávání o 0,6 procenta a zrychlilo tak svůj růst z červnových 0,5 procent. Výsledek plně koresponduje s očekáváním ekonomů. Produkce zboží expandovala meziměsíčně o 1,2 procenta, růstu se dočkalo i stavebnictví (1,9 procenta), výroba (1,1 procenta) a těžařství (1,4 procenta). Velkoobchodní prodej posílil o 1,6 procenta a maloobchodní prodej zrychlil o 0,6 procenta. Kanadský dolar (CAD) si vůči USD připisuje 0,2 procenta.
Index nákupních manažerů (PMI) z oblasti Chicaga dosáhl v září 55,7 bodu, což je více než v srpnu (53 bodů) a dokonce překonal i očekávání (54,5 bodu). Index je již 5 měsíců nad hodnotou 50, která odděluje ekonomickou recesi od expanze. Nejlépe se vedlo složce nových objednávek, na druhé straně zklamal indikátor zaměstnanosti, jež tvoří podsložku index PMI.
EUR/USD i přes dnešní zisky zůstává uzavřené ve vyznačené konsolidaci. Trh se obchoduje v úzkém pásmu mezi úrovní 1,3565 a 1,3467. Do opuštění této zóny je trh bez intradenního trendu a výhled zůstává neutrální.