Americké akcie mají za sebou úspěšný vstup do nového týdne. Dow Jones včera prodloužil svůj rekordní nárůst, Wallstreet očekává v tomto týdnu pozitivní hospodářské výsledky maloobchodních řetězců, mezi kterými nechybí giganti Wal-Mart a Macy's. S&P 500 posílilo mírně o 0,1procenta. Podle odhadů některých analytiků by do konce roků mělo dosáhnout hranice 1 800 bodů. Index volatility, který prezentuje nervozitu na trhu, klesl na 12,53 bodu.
Japonská spotřebitelská nálada zažila propad. Index, který mapuje i zaměstnanost a růst mezd klesl z 45,4 bodu na 41,2 bodu. Hodnoty pod 50,0 značí kontrakční náladu. V dlouhodobějším hodnocení jde nejhorší výsledek v letošním roce.
Australská spotřebitelská důvěra spadla zpátky na předvolební hodnoty, z předchozích 12 bodů se propadla na 5 bodu. Společnosti začínají být nervózní, protože se postupně začíná snižovat tuzemská poptávka. Index očekávání nových objednávek se dokonce propadl do záporných hodnot na -2.
Dallaský prezident pobočky FEDu Richard Fisher řekl zpravodajské agentuře CNBC, že kvantitativní uvolňování nemůže pokračovat do nekonečna. Dodal však, že jeho prací je dělat vše proto, aby ekonomika stabilně fungovala. V současnosti je uvolňování tou nejlepší variantou. Od FEDu se očekávalo, že již v září přistoupí k redukci z 85 miliard dolarů na 65 miliard, rozhodnutí však bylo odloženo a k zahájení by mělo dojít nejdříve v březnu příštího roku.
Dnešní seanci ovlivní tyto zprávy:
· 10:30 Britský index spotřebitelských cen
· 21:00 Novozélandský report finanční stability
EUR/USD se drží v klesajícím trendovém kanále poblíž rezistence 1,34. Trh prozatím nevzdal myšlenku hlubší korekce po výprodejích z minulého týdne, o čemž svědčí býčí divergence na MACD. Trh by tak v extrémním případě mohl posílit až k úrovni 1,35 a vytvořit tak pullback k proražené trendové linii. Dokud však trh setrvá v trendovém kanále je intradenní výhled negativní.
GBP/USD se obchoduje ve formaci klesajícího klínu, to společně s býčí divergencí na MACD značí tendence posílit. Trh dnes čeká zcela zásadní report v podobě indexu spotřebitelských cen ve Velké Británii. Pozor je potřeba dávat na rezistenci 1,60, která v dnešní seanci sehraje zásadní roli. Neúspěšné pokusy o proražení by na trh vrhly opačný výhled.
AUD/USD se propadlo až k silné supportní Fibonacciho úrovni 50. Trh je momentálně silně přeprodaný, o čemž svědčí poloha obou oscilátorů. V dnešní seanci by se tak AUD/USD mohlo dočkat korekčního pohybu k Fibonacciho hladině 38,2. Pozitivní výhled by diskvalifikovalo proražení supportu, které by urychlilo další oslabení.
Zlato v dnešní seanci otestuje hladinu 1 270,0, která tvoří tzv. neckline formace hlava-ramena. Její proražení by otevíralo prostor k hlubokému oslabení a tak jsou následující hodiny velmi důležité. Při proražení se jako nejlepší varianta jeví čekání na pullback k této úrovni. Situaci by značně změnilo vytvoření falešného průrazu na denním grafu.