Velké Británii se v předchozím měsíci podařilo snížit počet nezaměstnaných nad očekávání. Namísto predikovaného úbytku o 32 000 poklesl počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti o 41 700. Zářijový výsledek byl revidován na pokles o 44 700, což znamená největší propad od roku 1997 a v ostrovní ekonomice se nyní nachází 1,31 milionu obyvatel na podpoře. Míra nezaměstnanosti na to reagovala poklesem o 0,1 procenta na 7,6 procenta. Nezaměstnanost se tak pohybuje ve směru žádaném britskou centrální bankou (BOE), ta podmínila navýšení úrokové sazby dosažením 7,0 procentní nezaměstnanosti.
Průmyslová produkce eurozóny zpomalila v září meziměsíčně o 0,5 procenta a v celé Evropské unii o 0,2 procenta. V meziročním srovnání se průmysl dočkal růstu o 1,1 procenta v eurozóně a v Unii dokonce o 1,2 procenta. Největší propad byl zaznamenán v produkci zboží dlouhodobé spotřeby, konkrétně o 2,6 procenta.
Britská centrální banka (BOE) zveřejnila svůj inflační report a ekonomický výhled. Podle BoE by nezaměstnanost měla dosáhnout 7,0 procentního cíle již na konci roku 2014, což je o 2 roky dříve, než co čekala v srpnu. Do té doby by ve Velké Británii nemělo dojít ke zvýšení úrokových sazeb. Guvernér Mark Carney řekl, že ekonomika nyní roste robustním tempem a oživení je definitivně potvrzeno. Předpověď růstu se však téměř nezměnila. HDP nyní žije hlavně z rostoucí domácí poptávky. Aby byla udržitelná, musí být podpořena růstem reálných mezd, které v poslední době kvůli vysoké inflaci nerostly. Míra inflace by měla klesnout na cílová 2,0 procenta v prvním kvartále roku 2015. Důležitý bude vývoj produktivity práce.
BoE je spokojená se svým srpnovým průvodcem budoucího vývoje měnové politiky, který trhům poskytla a jenž váže zvýšení úrokových sazeb na míru nezaměstnanosti. Carney tvrdí, že domácnosti a podniky tak mají jistotu, že ke zvýšení sazeb nedojde dříve. Rovněž vysvětlil, že jakmile ekonomika dosáhne 7 procentní nezaměstnanost, tak to neznamená okamžité zvýšení sazeb. Důležité je, aby se obnovili investice podniků. Carney rovněž uvedl, že nevidí zlepšení v poptávce po britském zboží od zahraničních partnerů.
GBP/USD reaguje na dopolední zprávy pozitivně. Trh se po vytvoření falešného průrazu na úroveň 1,59 dostal až k psychologické hladině 1,60. Hlavní odpor se pak nachází na souběhu klesající trendové linie a rezistence 1,6056. Zde se bude rozhodovat o pokračování v posilování. Pozitivní výhled by negovalo uzavření pod 1,59.