Buffett rozšiřuje investici do přepravy energie - koupí divizi Phillips 66

31.12.2013 | , Patria.cz
INVESTICE


Společnost Berkshire Hathaway amerického investora Warrena Buffetta se dohodla na koupi divize petrochemické společnosti Phillips 66. Divize...

...vyrábí chemikálie pro lepší průchod ropy ropovodem. Hodnota transakce by měla činit zhruba 1,4 miliardy USD (27,8 miliardy Kč). Phillips 66 by za divizi měla dostat od firmy Berkshire Hathaway své akcie. Přesný počet akcií bude stanoven podle ceny akcií v den, kdy bude dohoda dokončena. To by se mělo stát během prvního pololetí 2014. Berkshire vlastní 27,2 milionu akcií Phillips 66 a podle současné hodnoty by měla firmě dát kolem 19 milionů akcií. Cena akcie byla včera po závěru obchodování 74,12 USD. Rozmach nových vrtů v USA navýšil produkci ropy a zemního plynu, což nutí distributory rozšířit kapacitu. Produkty společnosti Phillips 66 umožňují efektivnější průchod ropy potrubím a kapacitu tak mohou navýšit, bez čekání na povolení k rozšíření potrubního systému. Buffett tak rozšiřuje svou investici do přepravy energie.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.