Inflace ve Velké Británii se v lednu poprvé od listopadu 2009 podívala pod dvou procentní hranici. Dnešní výsledek indexu spotřebitelských cen (CPI) překvapil i samotné ekonomy, kteří počítali se stagnací na dvou procentech. Na meziroční bázi vzrostlo CPI jen o 1,9 procenta a poprvé od roku 2009 je pod cílovými 2,0 procenty. Meziměsíčně si index CPI oproti prosinci pohoršil o 0,6 procenta. Jádrové CPI očištěné o ceny potravin, alkoholu, energie a tabáku expandovalo meziročně jen o 1,6 procenta. Ceny byly směrem dolů nejvíc tahány nižšími cenami ze sektoru: 1; rekreace a kultury (-0,06%), 2; nábytku a vybavení domácnosti (-0,05%), 3; alkohol a tabák (-0,05%), 4; oděvy a obuv (-0,03%). Ceny energií se v lednu příliš nezměnily, naopak nejvíce vzrostly ceny skupiny smíšené zboží a služby (+0,05%).
Německý index ZEW ekonomického sentimentu konstruován z průzkumu mezi ekonomy a analytiky zažil v únoru nečekaně silný propad. Z lednových 61,7 bodu se propadl až na 55,7 bodu, což je nejhorší výsledek od listopadu loňského roku. Tržní prognózy očekávaly výrazně nižší pokles v rozpětí 0,3 až 0,4 bodu na 61,3 bodu. Index, který mapuje vyhlídky do dalších 6měsíců, se tak dočkal již druhého oslabení v řadě. Nicméně stále jde o poměrně dobrý výsledek, protože historicky průměrná hodnota tohoto indexu je 24,5 bodu. Zhoršení se odrazilo i na ekonomickém sentimentu eurozóny, kde tento index spadl ze 73,3 bodu na 68,5 bodu. V případě eurozóny se dokonce počítalo se zlepšením a díky tomuto zaváhání došlo k přerušení pravidelného růstu, jenž trval od května loňského roku.
Překvapivě nízká inflace ve Velké Británii přinesla prudké oslabení libry. To se na EUR/GBP projevilo dosažením rezistence 0,8230. S tou zatím trh bojuje a bohužel zůstal bez podpory. Trh se v posledních týdnech vydal směrem do strany, přičemž netrendovou periodu ohraničuje pásmo mezi 0,8340 a 0,8170. Průraz nad 0,8230 by však mohl přinést nový test klesající trendové linie.