Nokia představí své první telefony se systémem Android

24.02.2014 | , Fio banka
INVESTICE


Nokia odhalila svůj smartphone Nokia X, první z řady telefonů běžících na operačním systému Googlu - Android. Nokia se tak snaží o znovuzískání své erodující pozice na trzích rozvojových zemí. S cenovkou 122 USD, před započítáním popatků za dopravu a daň, tak útočí na atraktivní cenovou úroveň v zemích jako je Indie, Indonésie, Čína či Rusko a vyplňuje díru na trhu co se týče portfolia produktů firmy. Přetrvávajícím problémem je fakt, že Windows Phone OS vyžaduje drahý hardware a je těžké s ním konkurovat na cenové úrovni oněch 100 USD.¨

Nokia tak nabídne od druhého čvtrletí 5 nových produktů, které budou představeny na Mobile World Congress. Tři z nich budou mít systém Android. Jde o modely Nokia X, Nokia X+ a Nokia XL. Některé aplikace a služby Google budou nahrazeny aplikacemi z dílen Nokie. Jde například o Nokia Map či Nokia Store.

Akcie Nokia Corporation (NOK) se nyní obchodují na NYSE za 7,46 USD za kus.

Zdroj: WallStreet Journal, Seekingalpha


Adam Vondruška
Fio banka, a.s.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.