Německá podnikatelská morálka (Ifo index )klesla v tomto měsíci poprvé za posledních pět měření. Propad z 111,3 bodu na 110,7 bodu je způsoben obavami z řešení ukrajinské krize. Není se čemu divit, protože Německo více než třetinu plynu a ropy dováží z Ruska. Znepřátelení takto silného partnera nahání podnikatelům strach.
Britská inflace dle očekávání klesla na více než 4leté minimum. Index spotřebitelských cen (CPI) dosáhl v únoru meziročního růstu o 1,7 procenta a ztratil tak ve srovnání s lednem 0,2 procenta. Podruhé v řadě se inflace udržela pod cílovými 2,0 procenty britské centrální banky (BOE), ta tedy získala prostor k pokračování v uvolněné monetární politice, jedinou brzdou by se mohly stát rychle rostoucí ceny nemovitostí (meziročně o 6,8 procent). Britům současný vývoj až tolik nevadí, protože rozdíl mezi růstem mezd a inflací je nejmenší od dubna 2010. Jádrový index spotřebitelských cen očištěný o volatilní složky si připsal v únoru zrychlení, když z lednových 1,6 procent poskočil na 1,7 procenta.
Realizované maloobchodní tržby ve Velké Británii nečekaně v březnu oslabily. Podle indexu CBI došlo k propadu z únorových 37 bodů na pouhých 13 bodů, to je nejméně od listopadu loňského roku. Naopak pozitivní zprávu přinesly vyhlídky do dalšího měsíce, kdy by maloobchodní tržby měly posílit na 36 bodu.
Britská libra i přes nepříliš povedená data zůstává ve hře o další posílení. Na 4hodinovém grafu EUR/GBP je vidět dokončený medvědí outside-bar, který značí návrat do konsolidačního pásma. Proražení minima by mohlo usnadnit cestu k 0,8346.