Počet existujících prodaných domů v USA se v březnu dočkal výrazného menšího poklesu, než se očekávalo. Z únorových 4,60 milionu jednotek došlo k poklesu jen 4,59 milionu, namísto predikovaných 4,57 milionu prodaných existujících domů v ročním vyjádření. I tak jde o nejslabší výsledek od července 2012. Ve srovnání s výsledkem z března loňského roku došlo k oslabení prodejů o 7,5 procenta. Růst cen prodaných existujících domů rovněž zpomalil. Meziročně sice dosáhnul 6,9 procentního růstu, ve srovnání s předchozími měsíci jde ale růst o pomalejší. Na trhu bydlení podle všeho budeme vidět zpomalení nákupů, a to jako výsledek zvyšujících se úroků z hypoték. Ty za poslední rok posílily o 1 procento.
Spotřebitelská důvěra v eurozóně potvrdila očekávané číslo -9. Podíváme-li se na desetinná čísla, tak pak uvidíme, že nálada v eurozóně se mezi spotřebiteli v březnu zlepšila, když posílila o 0,6 bodu tedy z -9,3 na -8,7 bodu. V Evropské unii je spotřebitelská důvěra na úrovni -5,8 bodu. vzrostla si tak ve srovnání s únorem o 0,8 bodu.
Richmondský výrobní index si v dubnu připsal nečekané zlepšení. Po březnovém a únorovém propadu do negativního teritoria se konečně vrátil zpět do expanzivních hodnot. Z -7 bodů se dostal až na +7bodů a překonal stagnační predikci (0 bodů). Výroba v richmondské oblasti by se tak měla dočkat zlepšení.
USD/CHF pokračuje ve vyplňování předem avizovaného harmonického patternu „Cypher“. Trh již dosáhl 50 procentní korekce a je tak nedaleko od finálního cíle na Fibonacciho úrovni 61,8. Intradenní výhled zůstává pozitivní a vydrží, dokud trh zůstane nad podporou 0,8835. Krátkodobý trend pak ohraničuje rostoucí kanál.
-
Zítra nás čeká mnohem aktivnější den, od rána vás o dění na trzích budeme informovat.