Reportovaná čísla by měla být zásadně ovlivněna únorovým konáním Zimních Olympijských her v Soči. Právě tato významná sportovní událost se bude zásadním způsobem podílet na očekávaném růstu přijatých sázek o 16,7 % y/y na 164,8 mil. EUR.
Tahounem tohoto růstu by měla být hlavně Česká republika, což je nadále s přehledem pro Fortunu nejvýznamnější region. Očekáváme, že zde došlo k nárůstu objemu přijatých sázek o 24 % y/y na 91,5 mil. EUR. Slušnou výkonnost by si ale měly držet i Slovensko (+10 % y/y na 43,7 mil. EUR) a Polsko (+6 % y/y na 21,8 mil. EUR). Vzhledem k tomu, že společnost vydává rozložení přijatých sázek podle regionů již jen na roční bázi, nebudou bohužel tyto naše odhady nijak více zpřesněny.
Silný nárůst objemu přijatých sázek se s nejvyšší pravděpodobností neprojeví na hrubých výhrách. Marže této úrovně totiž očekáváme pouze na 20,5 %, což znamená o 3,2 pb méně než v 1Q loňského roku. Na marže z 1Q 2013 působil pozitivně vybíraný manipulační poplatek za podání on-line sázky, který je však nyní již zrušen. V mezikvartálním srovnání by měly být marže spíše stabilní.
Výnosy by měly v meziročním srovnání vykázat horší výkonnost. Očekáváme pokles o mírných 0,6 % y/y na 28,6 mil. EUR. Příčinou je vyšší odvod srážkové daně (5 mil. EUR, vs. 4,5 mil. EUR za 1Q 2013) s tím, jak rostl objem přijatých sázek v Polsku a hrubých výher na Slovensku.
Úroveň EBITDA by dle našeho očekávání měla poklesnout o 8,8 % y/y na 10,3 mil. EUR vlivem vyšších nákladů na marketing a růstem ostatních nákladů (zejména v souvislosti s vývojem nových služeb). Provozní zisk po odečtení odpisů či čistý zisk Fortuna v lichých kvartálech nezveřejňuje.
Během letošního roku by se dle předpovědí managementu měl zvýšit objem přijatých sázek o 13,7 % y/y na 645 mil. EUR. Takto silný růst není vzhledem k pořádání významných sportovních událostí, jako byla Zimní olympiáda či nadcházející MS ve fotbale nereálný. Naopak vidíme potenciál k překonání tohoto výhledu.
Kompletní predikce ke stažení zde. (538,18 KB)