Australský dolar (AUD) dostal v noci silnou ránu v podobě negativních zpráv z trhu práce. Míra nezaměstnanosti v červenci vzrostla z 6 na 6,4 procenta, což jsou 12letá maxima. Nejhorší očekávání počítala s posílením nezaměstnanosti maximálně na hodnotu 6,1 procenta. Míra nezaměstnanosti je tak nyní u protinožců vyšší než v USA (6,2%), což se může negativně odrazit na spotřebitelské důvěře. Špatnou zprávou rovněž bylo, že počet zaměstnaných lidí klesl o 300, přičemž se počítalo s posílením ve výši 13 500. Zatímco ve zbytku vyspělých zemí má míra nezaměstnanosti klesající tendenci, tak v Austrálii naopak roste. Sázky, že RBA letos přistoupí ke snížení úrokových sazeb, tak po datech z trhu práce vzrostly na 1:3 ze 1:5. Australská populace se loni zvýšila o 396 200, přičemž 60 procent tvořili imigranti. Tempo růstu populace ve výši 1,7 procenta je tak dvojnásobné než průměr zemí OECD a mnohem vyšší než například v USA (0,7 procent) nebo v Evropě (0 procent). Protinožci tak musí neustále tvořit nová pracovní místa, aby zvládli nápor nových lidí, což po ukončení „boomu“ v těžařském průmyslu není jednoduché.
AUD/USD reaguje na negativní data z trhu práce 1 procentním výprodejem a atakuje 2 měsíční minima vůči USD. V klesajícím kanálu postupně oslabuje, přičemž „australan“ již prorazil 200denní průměr. Podél kanálu (modře) se měnový pár podle všeho postupně dostane až ke klíčové hodnotě supportu, jež je sledována celým trhem (0,9205-0,9210) a kterou by mohl otestovat. U ní se pak rozhodne o dalším osudu AUD.
Velmi zajímavá situace se tvoří na měnovém páru EUR/AUD, který včera odmítnul překonat hodnotu 1,425. Nyní bojuje s horní hranou klesajícího kanálu. Brzké opuštění kanálu a posílení EUR/AUD signalizuje býčí divergence na MACD. Nyní se tak nabízejí 2 možnosti. Měnový pár již nyní opustí klesající trendový kanál, čímž by mohl cílit až na Fibonacciho hodnotu 50 spojenou s kulatým číslem 1,50, nebo se do kanálu ještě jednou vrátí, ještě jednou otestuje předchozí minima a až následně posílí.