Výrazný prostor pro růst ceny akcie implikuje i srovnání s konkurencí. O2 CR se aktuálně obchoduje na úrovni 14,6x násobku P/E 2016e, resp. 4,4x upraveného násobku EV/EBITDA 2016e. Průměr konkurence je 22,2x, resp. 7,6x. Podobný závěr ukazuje i očekávaný dividendový výnos.
O2 CR generuje vyšší free cash flow než čistý zisk. Proto je podle našeho názoru oznámený dividendový výplatní poměr mezi 90 – 110 % zisku dlouhodobě udržitelný. My se přikláníme spíše na horní stranu tohoto intervalu s tím, že na podobném výplatním poměru se mohou dividendy udržovat řadu let. Ve hře je i mimořádná dividenda, jejíž pravděpodobnost ale s oznámeným buybackem klesla.
Buyback do 10 % kmenových akcií, případně do 8 miliard CZK, je pro akcionáře dobrá zpráva. Pro mimořádnou dividendu je zásadní způsob naložení s vlastními akciemi, o čemž ještě nebylo rozhodnuto.
Nový úvěr ve výši 12 miliard CZK sice povede ke zvýšení zadlužení na úrovni 0,75x 2016e (čistý dluh/EBITDA), ale do oznámeného (a podle našeho názoru žádoucího) zadlužení 1,5x čistý dluh/EBITDA je stále daleko. O2 CR má tedy stále vysokou volnou dluhovou kapacitu, proto v příštích letech očekáváme další navýšení dluhu až na 21 miliard v roce 2021 a ukazatel čistý dluh/EBITDA na úrovni 1,2x.
Podle našeho názoru má akcie O2 CR stále velký prostor pro růst navzdory tomu, že vnímáme i rizikové faktory, které mohou být do určité míry důvodem, proč se akcie obchoduje s takovým diskontem vůči evropské konkurenci.
Celá analýza ke stažení zde