Audi patřící pod Volkswagen neplánuje v příštím roce snížit kapitálové výdaje

29.12.2015 | , Fio banka
INVESTICE


Automobilka Audi, která patří do koncernu Volkswagen, oznámila, že neplánuje snížení kapitálových výdajů navzdory emisním podvodům svého majitele.

Audi má na zisku Volkswagen největší podíl a na rok 2016 plánuje kapitálové výdaje ve výši 3,3 mld. eur, což je podobně jako loni. Oznámily to zdroje, které si nepřály být zveřejněny, protože detaily nejsou veřejné.

V pondělí Audi oznámila, že výdaje převýší 3 mld. eur, představí sportovně užitkový model a bude vyvíjet auto na elektřinu.

Volkswagen v rámci možného vypořádání v souvislosti s emisním skandálem vyčlenilo několik miliard eur a pozastavilo nedůležité projekty, které nejsou v souladu se strategií společnosti.

V rámci naplánovaných projektů v příštím roce Audi chce začít prodávat kompaktní vozy Q2 (dříve Q1) a novou verzi sportovně užitkového vozu Q5 SUV. Audi rovněž potvrdila, že chce do roku 2018 uvést auto s pohonem čistě na elektřinu.

Finanční ředitel Audi Axel Strotbek oznámil, že v současných těžkých podmínkách chce vylepšit silnou značku automobilky Audi. Nicméně investice musí být pozorně zváženy.

Zdroj: Bloomberg


Vojtěch Cinert
Fio banka, a.s.Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.