Dnes neoficiálně začala výsledková sezóna na americkém trhu, kde v noci na dnešek reportovala svá data Alcoa. Výsledky hospodaření této firmy byly popsány již v ranním komentáři, aktuálně akcie klesá o 4,9 % na hodnotu 7,6 USD za akcii. Americký trh se také již stabilizoval a dnes výrazně posiluje. S&P 500 roste o 0,9 % na hodnotu 1.940 bodů, Dow Jones posiluje o 0,8 % na hodnotu 16.530 bodů a Nasdaq přidává 1,3 % na hodnotu 4.340 bodů. Výsledková sezóna bude výrazněji ovlivňovat trhy již příštím týdnu, kde v prvních dnech reportují výsledky velké firmy z finančního i technologického sektoru. Zítra trh čekají významná makrodata ohledně vývoje zahraničního obchodu v Číně.
Vzhledem k uvolnění napětí po výprodejích z minulého týdnu je na akciovém trhu patrný velký prostor pro možné nákupy. Komoditní trh je však nadále pod tlakem. Ropa poklesla na dvanáctileté minimum, přičemž se její cena přiblížila až k úrovni 30 USD za barel.



				
								
						Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
					
						Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
					
						Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
					
						Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
					
						Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
					