EMU: ZEW, ECB, Draghi, PMI, USA: CPI, Index Philadelphia

18.01.2016 | , HighSky Brokers
INVESTICE


Eurozóna: Tento týden trh bude konfrontován s následujícími událostmi – lednový Index ZEW sentimentu ekonomických očekávání Německa/eurozóny (úterý), Rozhodnutí ECB monetární politiky (čtvrtek), Vystoupení prezidenta ECB Draghiho v diskusi na Světovém ekonomickém fóru v Davosu (pátek) a lednový Index PMI zpracovatelského průmyslu a služeb eurozóny (pátek). Předstihová data ekonomické aktivity eurozóny zatím spočívají na decentních hodnotách v souladu s decentním růstem ekonomické aktivity, nevykazují zatím přenos poklesu ze slábnoucí světové ekonomiky. Od ECB lze předpokládat potvrzení stávající silné monetární expanze hlavně kvůli trvalé slabosti inflace, tedy politiku jednoznačně nepříznivou pro euro, ale příznivou pro akcie a dluhopisy.
 

USA: Červenou fixou si v týdenním výhledu obchodníci mohou zatrhnout prosincové Index CPI a Povolení/Zahájení staveb domů (středa), lednový Index průmyslu/ekonomické aktivity Fedu Philadelphie (čtvrtek) a prosincové Prodeje existujících domů (pátek). Inflace je stále stlačená slabostí cen energií respektive ropy, bez cen energií a potravin, klíčový parametr monetární politiky je momentálně na normálové hodnotě 2,0 %. Data aktivity trhu domů potvrzují setrvale solidní růst a jsou tak dobré pro akcie a dolar, nepříznivé pro zlato a dluhopisy. Opačný dopad na trhy pak mají stále slábnoucí regionální data ekonomické, resp. průmyslové aktivity.

 

Josef Kvarda
Analytik HighSky Brokers, a.s.

www.highsky.cz - obchodník s cennými papíry I forex I komodity I akciové indexyPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.