VIG reportovala za minulý rok hrubé předepsané pojistné na konsolidované bázi na úrovni 9,2 mld. EUR, což je v souladu s našimi odhady. Meziroční pokles je způsoben snížením objemu prodaného jednorázového životního pojištění v důsledku nízkých úrokových sazeb. Pravidelně placené životní pojištění zaznamenalo nárůst o 2,3 % r/r, podobně jako neživotní pojištění (+2 % r/r).
Z regionálního pohledu jsou hlavními tahouny růstu Rumunsko, které se po problémech a restrukturalizaci aktivit v minulých letech vrátilo k rychlému růstu (+25 % r/r), a také pobaltské státy, kde se VIG dostal prostřednictvím akvizic mezi největší hráče na trhu.
Čísla jsou pro nás bez jakéhokoliv překvapení a vzhledem k tomu, že žádné další informace nebyly zveřejněny a společnost ani nepořádá konferenčního hovor, neočekáváme výraznější reakci akcií.
| 
 v mil. EUR  | 
 2015  | 
 2014  | 
 r/r  | 
 oček. J&T  | 
| 
 Hrubé předepsané pojistné (nekons.)  | 
 9 232  | 
 9 374  | 
 -1,5%  | 
 9 193  | 
| 
 Životní pojištění  | 
 4 018  | 
 4 267  | 
 -5,8%  | 
 4 020  | 
| 
 Pojištění majetku  | 
 4 817  | 
 4 721  | 
 2,0%  | 
 4 773  | 
| 
 Zdravotní pojištění  | 
 398  | 
 386  | 
 2,9%  | 
 400  | 
Zdroj: VIG, J&T Banka



				
								
						Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
					
						Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
					
						Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
					
						Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
					
						Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
					