Do zámoří se růstový trend z včerejšího obchodování v Evropě nepřenesl a tamní významné akciové indexy pouze stagnovaly. Index S&P 500 se tak stále nachází na 2 083 bodech, přičemž k historickým maximům mu schází 2,5 %.
Pozitivní makrodata přicházející z Číny vzbuzují obavy o pokračování intervencí v požadovaném rozsahu ze strany tamní centrální banky a čínské vlády. Index Shanghai Composite tak klesl z tříměsíčních maxim o 0,17 % na 3 077 bodů. Pokles zaznamenal i japonský index Nikkei 225, který ztratil 0,37 % na 16 848 bodů.
KORPORÁTNÍ UDÁLOSTI
Seagate Technology
- Americká společnost zabývající se výrobou pevných disků zveřejnila průběžné výsledky za první čtvrtletí
 - Na úrovni tržeb bylo reportováno 2,6 mld. USD oproti očekávaným 2,7 mld. USD
 - Hrubá marže dosáhla 23 %, čímž rovněž zaostala za odhady, které byly stanoveny na 25,6 %
 - Za horšími výsledky stojí pokles prodejů počítačů
 - Titul na tyto informace zareagoval poklesem o 20 % na 27,15 USD
 
Volkswagen
- Tržní podíl německého automobilového giganta se v Evropě dostal na úroveň pětiletých minim
 - Aktuálně se nachází na 23,4 % oproti 24,4 % před rokem
 - Titul dnes ztrácí 0,7 % na 111,5 EUR
 
Kompletní komentář ke stažení naleznete 
 ZDE (495,17 KB)



				
								
						Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
					
						Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
					
						Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
					
						Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
					
						Test Volkswagen Caravelle Long 2.0 TDI 4Motion: Mikrobus do nepohody
					