Koncentrát byl na třítýdenním minimu

08.06.2005 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Trh s futures kontrakty zmražené pomerančové šťávy zamířil během včerejší obchodní seance na burze New York Board of Trade směrem dolů. Hlavním důvodem byl podle komentátorů z burzovního parketu fakt, že k obchodníkům se nedostaly žádné...

... nové důležité fundamentální zprávy z pěstitelských oblastí. Tato komodita se tak vydala „cestou nejmenšího odporu“, což je v tomto období většinou pokles ceny. Červencový futures kontrakt této komodity v úterý oslabil o 5 bodů na 93,25 centu za libru a zářijový pomerančový koncentrát si v úterý pohoršil o 65 bodů na 94,95 centu za libru. Větší ztráty u vzdálenějšího zářijového kontraktního měsíce byly způsobeny aktivací velkého množství prodejních stop pokynů ve chvíli, kdy kurz prorazil pod hranici 95 centů. Červencový futures kontrakt se dostal během prvních pěti minut obchodování na třítýdenní minimum 92,35 centu, zde se však neudržel, protože ztráty byly poněkud zmírněny nákupní aktivitou býků. Trh prakticky ignoroval včerejší zprávu o dalším nálezu pomerančovníků napadených rakovinou citrusů. Sebrané vzorky však musí ještě prověřit laboratoř. Bylo by to již třetí ohnisko této vysoce nakažlivé nemoci nalezené na území Kalifornie za poslední měsíc.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.