České energetické závody, a.s. (ČEZ)

01.12.2005 | , Afin Brokers
Doporuceni Afin brokers


· Jedna z největších a nejziskovějších společností na výrobu a distribuci elektrické energie v Evropě. · V rámci rozšíření svého podnikání ČEZ úspěšně vstoupil na...

...trhy v Polsku, Rumunsku a Bulharsku. V těchto regionech nejen že každoročně roste cena elektrické energie, ale zároveň výrazně stoupá její spotřeba.
· ČEZ zveřejnil 30. listopadu konsolidované výsledky hospodaření za první tři čtvrtletí letošního roku
· Čistý zisk meziročně vzrostl o 27% na 14,1 mld. Kč oproti původnímu loňským 11,1 mld. Kč a původnímu očekávání pro letošek 13,42 mld. Kč z 31. října 2005
· Provozní výnosy vzrostly o 20,2 % na 87,84 mld. Kč, když provozní náklady rostly tempem nižším a to o 14,8 % na 66,98 mld. Kč.
· Dividendy dceřiných společností vzrostli na 4mld. oproti loňským 1,7 mld. Kč .
· Akcie se z technického hlediska nachází na hranici podpory v růstovém trendu a v současné době se obchodují výrazně pod cílovými cenami, které se podle makléřských firem pohybují v rozmezí od 825 Kč (Goldman Sachs) až po 855 Kč (Patria).

Články ze sekce: Doporuceni Afin brokersPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.