Příchod zimy hýbe s cenou plynu

01.12.2005 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Trh s zemním plynem včera přerušil pokles z předchozích dní. Nejaktivnější lednový futures kontrakt této suroviny se během středeční obchodní seance na burze New York Mercantile Exchange vyšplhal až na 12,15 dolaru za milion britských...

... termálních jednotek. Na této úrovni se však cena této suroviny nedokázala dlouho udržet a lenový zemní plyn nakonec uzavřel 1 procento v zelených číslech na 11,736 dolarech. Trh se nezdá být příliš znepokojen, komentuje situaci Lee Fader z newyorské společnosti ABN Amro. A to včetně vývoje počasí, dodává Fader. Teploty prostě včera nepoklesly v klíčových topných oblastech Spojených států tak nízko, jak předpovídali meteorologové. Jason Tidwell, který obchoduje za americkou společnost Texla Energy, má však jiný názor. Podle něj ve středu trh se zemním plynem poprvé „pocítil“ dopad předpovědi počasí, která počítá z delší obdobím zimního počasí. Možná, že to nebude úplný obrat k býčímu trendu, nicméně mohlo by to dát signál komoditním fondům k pokrývaní krátkých pozic v trhu. Tidwell očekává koncem týdne další růst ceny lednového futures zemního plynu, jehož cena by se mohla vyšplhat až k hranici 13 dolarů.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.