Kávu Robustu čeká další růst

01.12.2005 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Cena kávy typu Robusta by mohla během následujících šesti měsíců vyšplhat v Londýně až o 14 procent. Za tunu kávy typu Robusta by jsme za šest měsíců mohli zaplatit 1200 dolarů, novinářům to včera řekl Eric Nadelberg, viceprezident společnosti...

... Prudential Financial Derivates v hlavním městě Vietnamu. Cena kávy se v Londýně letos zvýšila již o 39 procent. Trh reagoval především na předpovědi nižší úrody kávy ve Vietnamu. Farmáři proto zadržovali sklizeň kávových zrn ve skladech a čekali na vyšší výkupní ceny. Dodávky Robusty budou nižší i v případě Brazílie, upozorňuje Nadelberg. Signály technické analýzy ukazují začátek vzestupného trendu na trhu s Robustnou, což by mohlo přilákat k nákupům velké komoditní fondy. Nadelberg také upozornil, že největší světový producent kávy Brazílie, dosáhne pravděpodobně ze střednědobého pohledu v následujícím roce maxima své produkční kapacity. Během příští sezóny by Brazilci měli sklidit 46 milionů šedesátiliberních žoků kávy, v období 2007/08 však budou výnosy na kávovníkových plantážích této jihoafrické země již klesat, předpovídá Nadelberg. Strmě stoupající cena cukru na světových trzích by také mohla přispět k zvýšení rozlohy třtinových plantáží na úkor pěstování kávy.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.