Cena koncentrátu vyrazila vzhůru

01.12.2005 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Cena zmraženého pomerančového koncentrátu dnes navázala na burze New York Board of Trade na včerejší růst. Nejaktivnější lednový futures kontrakt této komodity si ve středu polepšil o 195 bodů a uzavřel na ceně 1,2015 dolaru za libru,...

... dnes v 16:50 našeho času byla jeho cena na 1,24 dolaru. Podle Jamese Cordiera, prezidenta americké společnosti Liberty Trading Group byl pohyb dolů během posledních dvou týdnů přehnaný. Ve chvíli, kdy tato komodita včera prorazila nad úrovně klouzavých průměrů, začalo mnoho obchodníků nakupovat. K růstu ceny koncentrátu přispívá také rolování pozic na konci měsíce. Nervozitu obchodníků také zvyšuje blížící se termín, kdy americké ministerstvo zemědělství zveřejní rozsah škod, které způsobil na podzim hurikán Wilma. Tato zpráva, naplánovaná na 9. prosince, by měla konečně jasně vyčíslit nakolik živelná pohroma zredukovala aktuální floridskou úrodu pomerančů. Tiskový mluvčí společnosti Tropicana včera oznámil, že kvůli ztrátám způsobených hurikány dojde od začátku ledna k zdražení pomerančového džusu o 10 až 15 centů za galon.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.