V USA se bojí ptačí chřipky

01.12.2005 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Americké ministerstvo zemědělství doporučuje konzumaci drůbeže dovezené z Číny. Mnoho Američanů v současné době odmítá nakupovat drůbež čínského původu, protože mají strach z ptačí chřipky. Živá drůbež importovaná do USA nesmí být...

... poražena a narozena v Číně a před exportem musí projít speciálními třídícími středisky. Číňané smějí do USA přímo exportovat pouze tepelně upravené drůbeží produkty. Vaření nebo pečení totiž podle odborníků spolehlivě zničí viry obsažené v mase. Třídící farmy s povolením pro export drůbeže do USA budou také pod dohledem pracovníků amerického ministerstva zemědělství. I přes tato opatření vyvolalo rozhodnutí americké vlády velkou bouři nevole mezi obyvateli Spojených států. Odborníci mají strach z mutace viru ptačí chřipky, která by umožnila šíření nákazy vzdušnou cestou. Podle posledních odhadů Čína importuje do Spojených států asi 2,5 milionu liber drůbežího masa, což je pouhý zlomek z celkové domácí produkce, která ročně dosáhne 9 miliard liber.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.