Měď se řítí nezadržitelně vzhůru

02.12.2005 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Trh s mědí se řítí nezadržitelně vzhůru. Nejaktivnější futures kontrakt tohoto kovu s březnovým termínem dodání dokázal během včerejší obchodní seance posílit o 735 bodů a uzavřít těsně pod hranicí 2 dolarů na novém maximu 1,9995 dolaru...

... za libru. Březnová měď se ve čtvrtek pohybovala v obchodním pásmu 1,9370 až 2 dolary. Podle analytika Scotta Meyerse ze společnosti Pioneer Futures není na trhu s mědí momentálně žádná výrazná úroveň rezistence. Tento průmyslový kov by se tak mohl v nejbližších dnech dostat až na 2,10 dolaru za libru. Meyers sice nevylučuje krátkodobé korekce dolů, fondy se však vrátily do trhu s mědí a mohutnou nákupní aktivitou ženou cenu vzhůru. Tak soustředěným nákupům nemůže prakticky nikdo dlouhodobě vzdorovat, uzavírá Meyers. Obchodování v New Yorku bylo také ovlivněno dramatickým růstem ceny mědi na trhu v Londýně. Přes noc byli sice prodeje utlumeny oznámením Číny o dalším aukčním prodeji 20 tisíc tun mědi. Jakmile však cena mědi vystřelila v Londýně na burze LME na 4270 dolarů za tunu, býci začali agresivně nakupovat na všech světových trzích. Někteří obchodníci také upozorňovali na včerejší výrazný růst ceny hliníku na burze LME, který podpořil i trhy s dalšími neželeznými kovy. Dalšími podpůrnými faktory pro měď jsou optimistické ekonomické statistiky v USA a obavy z omezení produkční kapacity dolů v Chile a Indonésii.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.