Stavební dřevo ukázalo svou sílu

02.12.2005 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Cena stavebního dřeva vyrazila včera v Chicagu směrem vzhůru o maximální denní povolený limit. Stalo se tak v reakci na spekulace, že tato komodita tuto zimu nezlevní, jak to bylo obvyklé v předchozích letech. Americké investice do oblasti...

... stavebnictví rostou již čtvrtý měsíc v řadě. Podle amerického ministerstva obchodu byla tato hodnota v říjnu o 8 procent vyšší než loni. Podle amerického ekonoma Kena Simonsona by měl vzestupný trend v oblasti stavebního průmyslu pokračovat i v roce 2006. Prosincový futures kontrakt stavebního dřeva si včera v Chicagu polepšil o 10 dolarů a jeho cena se nakonec ustálila na 336,5 dolarech za tisíc čtverečních stop, šlo o největší růst ceny aktivního futures této komodity od 3. listopadu. Hypotéky jsou v USA momentálně úročeny nejníže v historii a spolu s expandujícím pracovním trhem pohánějí nákupy domů. Někteří analytici také zmiňují zvýšenou poptávku po stavebních materiálech kvůli obnově oblastí poničených na podzim hurikány.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.