Zlato ukázalo svou sílu

07.12.2005 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Zlato včera ukázalo svou sílu. Na začátku včerejší obchodní seance v New Yorku byla cena tohoto drahého kovu stlačena dolů díky výprodeji, během kterého docházelo k výběru zisků. Býci však nakonec dokázali vytáhnout zlato svými nákupy do...

... zelených čísel. Žlutý kov tak v úterý posiloval již čtvrtý obchodní den v řadě. Únorový futures kontrakt zlata nakonec uzavřel včerejší obchodování na burze New York Mercantile Exchange se ziskem 1,20 dolaru a jeho cena se ustálila na 513,80 dolarech za unci. Trh tak nesplnil očekávání medvědů, kteří na základě signálu technické analýzy začali zlato prodávat. Během nočního elektronického obchodování se totiž únorové zlato dostalo na nové maximum 514,80 dolaru, aby později propadlo až na 507,70 dolaru, což bylo těsně nad pondělním minimem. Mnoho obchodníků se proto domnívalo, že během denní seance zlato zamíří dolů. Tento drahý kov však přerušil růst jen nakrátko a udržel se v růstovém trendu. Obchodníci z burzovního parketu upozorňují na velkou aktivitu komoditních fondů. Zlato je stále podporováno silnými fundamentálními faktory mezi které patří především rostoucí globální poptávka. Někteří analytici však očekávají před koncem roku několik vln výprodejů na trhu s drahými kovy kvůli výběrům zisku z předchozího růstu.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.