Ve světě přišla korekce

07.12.2005 | , Cyrrus
INVESTICE


Americké trhy otevřely mírným růstem a to konkrétně DJIA +0,01%, Nasdaq +0,13% a S&P500 o +0.04% výše. Růst cen ropy nad psychologickou hranici 60 USD, který byl...

Americké trhy otevřely mírným růstem a to konkrétně DJIA +0,01%, Nasdaq +0,13% a S&P500 o +0.04% výše. Růst cen ropy nad psychologickou hranici 60 USD, který byl ovlivněn teroristickými hrozbami bombových útoků na rafinerie na území arabských států byl jednou z příčin poklesu akciových futures. Po zveřejnění odpoledních čísel týkajících se zásob ropy, které byly větší než se čekalo, dochází k poklesu ceny ropy, což ovšem nevedlo k růstu cen akcií a tyto dále oslabovaly až k závěrečným hodnotám DJIA -0,42%, Nasdaq -0,39% a S&P500 -0,5%. Jedním z mála amerických  firem, kterých se pokles netýkal byla firma Cisco Systems, Inc., kdy kurs akcií byl v závěru obchodování o 1,3% výše poté, co J.P. Morgan zvýšil investiční doporučení na tohoto světového výrobce síťových zařízení pro řízení internetového provozu. Na toto rozhodnutí měla vliv akvizice se společností Scientific-Atlanta. Výraznějšímu poklesu se neubránili firmy jako Intel Corporation, Motorola a Lucent Technologies Inc. Pozitivní býčí nálada převládala u komodit jako zlato či stříbro, jejichž nárůsty se pohybovaly kolem procentní hranice.  Tyto ceny jsou ale již dnes na více jak dvacetiletém maximu a tudíž někteří investoři již očekávají pokles těchto komodit.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.