Sója testuje minimum

08.12.2005 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Sojové boby obchodované na burze Chicago Board of Trade včera pokračovaly v korekci vzestupu z přelomu listopadu a prosince. Aktivní lednový kontrakt poklesl o 5 USc a uzavřel na 559 USc za bušl. Za posledním vývojem stojí medvědí fundamenty...

... spolu s technickými signály.Po otevření trhu začal kurz klesat aby se zastavil na ztrátě 10,5 USc. Před koncem obchodování se ovšem zvedla nákupní aktivita, která vymazala 5,5 USc z předchozího pádu. Lednový kontrakt se tak přiblížil minimu 545,5 USc z 28.listopadu.Za dlouhodobým poklesem sóji stojí vysoké zásoby v USA, příznivé pěstitelské podmínky v Jižní Americe a poměrně nízké exporty. Na včerejší vývoj měl značný vliv i zvýšený odhad úrody řepky (canola) v Kanadě.Podle analytiků oslovených agenturou Dow Jones Newswires by měly konečné zásoby za marketingový rok 2005/06 dosáhnout hodnoty 386 miliónů bušlů. Odhady se přitom pohybují v rozmezí 337 až 450 miliónů. Nejnovější zpráva Amerického ministerstva zemědělství s nejaktuálnějšími čísly (tzv. WASDE) je na programu v pátek ve 14,30hod našeho času.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.