Farmacie - svět - švýcarský Roche v jednání s 15 výrobci generik o výrobě Tamiflu.

09.12.2005 | , BH Securities
INVESTICE


Společnost Roche oznámila, že se nachází ve stádiu pokročilých jednání s 15 výrobci o výrobě léku Tamiflu proti ptačí chřipce. Smlouvy se dvěma...

...americkými firmami Teva Pharmaceuticals Ltd. a Mylan Laboratories Inc. byly jinými zdroji označeny jako již dojednané. Ostatní jména známa zatím nejsou.
Zentiva před časem oznámila, že Roche také oslovila s nabídkou výrobních kapacit na produkci tohoto léku. Byla tak pravděpodobně jednou z 200 společností, jejichž nabídky Roche obdržel a které nyní posuzuje zejména z pohledu kvality výrobních zařízení a jejich kapacit.
Roche rovněž informoval vlády Taiwanu, Filipín a Indonésie, že lék Tamiflu zde není patentově chráněn a vlády mohou vyrábět lék bez kompenzce společnosti Roche.
Tamiflu je jeden ze 4 léků na ptačí chřipku. GlaxoSmithKline vyrábí podobný lék pod značkou Relenza, který je inhalován jeho výroba však rovněž nedostačuje kapacitou.
Stránky jmenovaných farmaceutických firem žádné související informace neobsahují.
(Zdroj: www.ihned.cz , wwwusatoday.com, www.washingtonpost.com , news.yahoo.com)

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.