Zima táhne energie

09.12.2005 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Ceny energií včera výrazně stouply kvůli spekulacím, že studené počasí v severní části Spojených států zvýší jejich zimní spotřebu.Podle SDI/Weather Trends, společnosti specializující se na předpovědi počasí, by letošní prosinec...

... mohl být v USA nejchladnější za pět let. Podle Weather Derivatives bude poptávka po topném oleji v příštích týdnech až o sedmnáct procent nad úrovní obvyklou pro toto období. Růst cen ropy, topného oleje a samozřejmě i zemního plynu nabral na síle po zveřejnění poklesu zásob zemního plynu o 59 miliard krychlových stop. Cena lednového kontraktu na zemní plyn vyskočila o 9,5 procenta na 14,994 dolarů za milión britských termálních jednotek, v noční elektronické seanci se plyn vyšplhal až na absolutní rekord 15,52 dolarů za milión britských termálních jednotek.Ropa s dodáním v lednu si při včerejším obchodování přidala 2,5 procenta a zavřela na 60,66 dolarech za barel, lednový topný olej stoupl také o 2,5 procenta na 178,32 centů za galon.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.