Pokles evropských dluhopisů

02.01.2006 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Evropské vládní dluhopisy začaly první obchodní den v novém roce za menšího objemu obchodů výrazným poklesem. Desetileté německé vládní dluhopisy s dodáním v březnu klesly k 15:00 našeho času o 0.3 procenta a březnové dvouleté dluhopisy...

... oslabily o 0.1 procenta. Obchodníci tak zřejmě upravily svoje pozice před zveřejněním některých regionálních statistik v eurozóně, které by podle průzkumu agentury Bloomberg měly naznačit zvýšení ekonomické aktivity. Za minulý měsíc šest vedoucích institutů v Německu zabývajících se ekonomickým výzkumem zvýšilo svůj odhad tempa ekonomického růstu.Pokud se tato očekávání naplní, tak Evropská centrální banka nebude váhat s pokračováním zvyšování krátkodobých sazeb. Pak by dvouleté vládní dluhopisy letos pokračovaly ve slabém výkonu z loňského roku, kdy se v druhé polovině prosince výnos z dvouletých dluhopisů přiblížil téměř 2,9 procentům, což je nejvýše od prosince 2002.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.