Komoditní rok 2005 je za námi

03.01.2006 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Na uplynulý rok budou investoři po celém světě vzpomínat jako na komoditní rok. Z jakého důvodu? V posledních dvanácti měsících jsme totiž byli na mnoha komoditních trzích svědky výrazných a dramatických vzestupných trendů. Zatímco...

... akciový trh ve Spojených státech se zvýšil pouze o pár procent, komodity doslova trhaly rekordy. Cena cukru na burze New York Board of Trade se zvýšila o 62 procent, pomerančový koncentrát pak posílil o 42 procent. Cena ropy na burze New York Mercantile Exchange se zvýšila v roce 2005 o 37 procent, zemní plyn pak posílil dokonce o 84 procent. K silným cenovým vzestupům došlo také na trzích s kovy. Cena mědi vzrostla o více než 40 procent, stříbro si polepšilo o 34 procent. S koncem roku však silný býčí trend na komoditách určitě nekončí. Komoditní trh objevuje stále více a více investorů, analytici se pak shodují, že i nový rok bude z pohledu vývoje komoditních cen přát býkům.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.