Ani rapidní růst ceny ropy nezabránil americkým akciím v novoročním posilování

04.01.2006 | , Cyrrus
INVESTICE


Kvůli krizi mezi Ukrajinou a Ruskem ohledně dodávek zemního plynu cena ropy dnes rostla o 3,44 procenta a přehoupla se tak přes 63 dolarů za barel. Americké akcie však...

Kvůli krizi mezi Ukrajinou a Ruskem ohledně dodávek zemního plynu cena ropy dnes rostla o 3,44 procenta a přehoupla se tak přes 63 dolarů za barel. Americké akcie však i přes rapidní růst "černého zlata" posilovaly, když hlavním impulsem byl návrh FEDu pozastavit další zvyšování úrokových sazeb. K růstu také přispěla zpráva ohledně stavební výroby v USA, která v listopadu vzrostla na své maximum - celoročně přepočtených rekordních 1,146 bilionu.

Dow Jones Industrial Average tak posílil o 1,21 procenta a o něco více rostl Nasdaq Composite, který uzavíral 1,74 procentím růstem na 2.243,7 bodů.

Akcie společnosti Google vyrostly téměř o pět procenta poté, co Piper Jaffray zvýšil jejich cílovou cenu na 600 USD z původních 445 USD.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.