Pražské burze dnes dominovalo Orco

04.01.2006 | , Cyrrus
INVESTICE


Dnešní seanci na pražské burze jednoznačně dominovalo posilování akcií developerské společnosti Orco. Investiční banka Citigroup totiž této firmě zvýšila cílovou cenu...

Dnešní seanci na pražské burze jednoznačně dominovalo posilování akcií developerské společnosti Orco. Investiční banka Citigroup totiž této firmě zvýšila cílovou cenu akcií až na stěží uvěřitelných 80 dolarů, čímž ihned po otevření obchodování spustila vlnu nákupních objednávek. Výrazně se také projevila malá likvidita těchto akcií, když se první čtyři obchody zrealizovaly ještě pod hranicí 1.900 korun, po nichž se další nabídky objevily až u ceny 1.941 Kč. Během dne se kurz akcií nadále zvyšoval, lehce překročil hranici 2.000 korun a zavíral s více než desetiprocentním růstem na hodnotě 2.037,50 Kč. U ostatních titulů jsme se výraznějších výkyvů, i přes silný růst okolních trhů, nedočkali. Solidními objemy obchodů se může pochlubit ČEZ, který lehce překonal jednu miliardu, a Zentiva, u níž se zobchodovalo přes 500 tisíc akcií.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.