Káva Robusta šplhá vzhůru

06.01.2006 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Trh s kávou typu Robusta, obchodovanou v Londýně, ve včerejší obchodní seanci pokračoval ve svém silném vzestupném trendu. Kurz aktivního březnového futures kontraktu se zvýšil o 37 dolarů a uzavřel na 1265 dolarech za tunu. Včerejší...

... uzavírací cena je nejvyšší pro aktivní kontrakt za více než pět měsíců. Hlavní podporu získává trh v posledním období ze silně deštivého počasí ve Vietnamu, jenž je po Brazílii druhým největším světovým producentem kávy. Právě Vietnam se však specializuje především na pěstování kávy Robusta. Deště se nepříznivě podepisují na tempu sklizně kávy a obchodníci tento fakt berou velmi vážně. Podle posledních odhadů by tak výše vietnamské produkce kávy měla v aktuálním marketingovém roce končícím 30. září dosáhnout mezi 600 až 630 tisíci tun, výrazně méně oproti 804 tisícům tun sklizeným v uplynulé sezoně.

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.