...GlaxoSmithKline Plc (GSK) má zájem na převzetí divize volně prodejných léků od konkurenční společnosti Pfizer Inc. (PFE), za kterou hodlá nabídnout více než 15 mld. USD. Vyplývá to ze zprávy finančích listů The Financial Times, The Times a dalších deníků, které citovaly zdroje blízké jednáním.
Společnost GlaxoSmithKline by se díky akvizici této divize stala světově největším výrobcem volně prodejných léků a druhým největším výrobcem léků na předpis.
Společnost Pfizer již v tomto roce oznámila, že zvažuje možné vyčlenění nebo prodej zmíněné divize.
Deník The Financial Times uvedl, že společnost GSK věří, že ji akvizice této divize postaví do lepší pozice pro vyjednávání s vládami a předními maloobchodníky. Podle tohoto deníku také společnost nehodlá za převzetí divize nabídnout více než 16 mld. USD, ale nabídne za ni minimálně 14 mld. USD. List The Times pak naznačil, že Glaxo hodlá do této akvizice investovat až 15 mld. USD.
Akcie GSK aktuálně na londýnské burze oslabují o 0,67 %.