Merck KGaA končí s vývojem léku na léčbu Parkinsonovy choroby Sarizotan

23.06.2006 | , Böhm&Partner
INVESTICE


perex-img Zdroj: Finance.cz

Německá farmaceutická společnost...

...Merck KGaA, která tento měsíc neuspěla ve snaze o převzetí konkurenční společnosti Schering AG, se rozhodla ukončit vývoj experimentálního léku na léčbu Parkinsonovy choroby, známého jako Sarizotan, po neuspokojivých výsledcích testů.

Podle vyjádření společnosti totiž poslední fáze klinických testů potřebná pro podání žádosti o schválení tohoto léku regulačními úřady nepotvrdila výsledky dřívějších studií.

Testování léku Sarizotan bylo v nejpokročilejším stádiu z řady produktů, které společnost testuje na léčbu chorob včetně rakoviny a diabetu. Společnost, která při zvyšování svých zisků spoléhá na divize výroby chemikálií a generických verzí léčiv, když investuje své prostředky do nových medikamentů, plánovala, že v letošním roce zažádá evropské a americké regulační úřady o schválení tohoto léku.

Akcie společnosti aktuálně na frankfurtské burze ztrácí 5,82 % na 69,93 EUR.

Autor článku

Klára Štěpánková  

Články ze sekce: INVESTICE