... růstu a vyšplhaly se tak na svá tříměsíční maxima. Byla to opět inflační makroekonomická data, která trhu s akciemi dopomohla k výrazným ziskům. Zpráva o vývoji spotřebitelských cen byla lepší než se očekávalo a potvrdila tak úterní data z oblasti výrobní inflace. Obě zprávy signalizují zpomalování inflace a po jejich zveřejnění již nyní futures kontrakty na úrokové sazby v sobě zahrnují jen 20% pravděpodobnost zvýšení sazeb na zasedání centrální banky v září na hranici 5.50%. Zmírňování inflačních tlaků je pravděpodobně způsobeno zpomalováním tempa ekonomického růstu, na které též ukazují některé makroekonomické ukazatele. Všechny tyto skutečnosti se opět promítly i do trhu dluhopisů, kde výnosnost desetiletého vládního dluhopisu klesla na úroveň 4.86%. Ukazuje se, že vyšší úrokové sazby se promítají i do zpomalování trhu s nemovitostmi, když počet nově započatých staveb i počet stavebních povolení klesl více než se očekávalo. Index Dow Jones nakonec posílil o 0.86% na hodnotu 11327.12 bodů. S&P index se zvýšil o 0.77% a uzavíral na úrovni 1295.43 bodů. Nejlepší výsledek však opět zaznamenal technologický Nasdaq, který přidal 1.63% na 2149.54 bodů a zaznamenává tak nejlepší třídenní výsledek od ledna 2001. Cena ropy pokračovala v poklesu, když uzavírala o 1.59% níže na úrovni 71.89 USD za barel.
Index spotřebitelských cen (CPI) se v červenci dle očekávání ekonomů zvýšil o 0.4% z červnových 0.2%. Jádrová inflace však překvapivě vzrostla jen o 0.2%, zatímco ekonomové odhadovali zvýšení o 0.3%. Tento klíčový ukazatel nezahrnující ceny energií a potravin v předešlých čtyřech měsících rostl tempem 0.3%. O zpomalení růstu spotřebitelských cen se postaralo zejména zlevnění textilu a ošacení o 1.2%, což byl nejhlubší pokles za téměř dvě desetiletí. Meziročně celková inflace zpomalila na 4.2% a jádrová inflace vzrostla na 2.8%.
Počet zahájených staveb v USA v červenci klesl o 2.5% po propadu o 5.7% v červnu a tempo budování staveb je nejpomalejší za poslední 2 roky. V meziročním srovnání bylo zahájení staveb nižší již o 13.3%. Počet vydaných stavebních povolení se snížil o 6.5% a dosáhl tak nejnižší úrovně za poslední 4 roky. Meziročně byl počet vydaných povolení slabší o 20.8%. Tyto údaje jenom potvrzují pokračující ochlazování amerického trhu s nemovitostmi, což lze považovat za důsledek zdražování hypoték pod vlivem dvouletého procesu zvyšování krátkodobých úrokových sazeb americké centrální banky.
Čistý zisk americké počítačové společnosti Hewlett-Packard se ve třetím čtvrtletí zvýšil na 1.38 mld. USD či 48 centů na akcii oproti 73 mil. USD či 3 centům na akcii v minulém roce. K výbornému výsledku však velkou měrou přispěly zejména mimořádné daňové položky. Tržby společnosti vzrostly o 5% na 21.9 mld. USD. Bez zahrnutí mimořádných položek zisk činil 52 centů na akcii, zatímco analytici odhadovali zisk ve výši 48 centů na akcii. V následujícím čtvrtletí Hewlett-Packard očekává zisk v rozmezí 61-63 centů na akcii a příjmy na úrovni 24.1 mld. USD. Druhým největší výrobce osobních počítačů na světě dále prohlásil, že se mu daří zvyšovat podíl na trhu na úkor svého většího konkurenta, společnosti Dell. Akcie Hewlett-Packard na zprávu reagovaly velmi pozitivně, když po závěru regulérního obchodování posílily o téměř 5%.