Spotřebitelské ceny v USA se za měsíc srpen meziměsíčně zvýšily o polovinu červencového vzrůstu a aspoň prozatím to značí, že inflační tlaky ochlazují a tudíž by mohl FED ve své pauze zvyšování úroků pokračovat.
Míra inflace se v měsíci srpnu zvedla o 0,2 procenta a potvrdila tak očekávání ekonomů, které se pohybovalo dle průzkumu agentury Bloomberg v rangu 0 až 0,5 procenta. Ceny, očištěné od vlivu cen potravin a energií, vzrostly též o 0,2 procenta. Meziroční míra inflace se z červencových 4,1 procenta snížila na 3,8. Všechny hodnoty vyšly v souladu s očekáváním trhu.
Vypadá to tak, že celková inflace má už vrchol za sebou, zatímco tzv. jádrová inflace se pravděpodobně ještě několik měsíců může šplhat nahoru. Ta totiž meziročně povyskočila na nejvyšší hodnotu od listopadu
Reakce trhu na report o inflaci na parketě obchodujícím s futures kontrakty na krátkodobou úrokovou míru na eurodolar byla velice mírná. Investoři „ocenili“ výsledky, které vyšly v souladu s odhady analytiků mírnými nákupy. Ceny futures kontraktů si polepšily přibližně o jeden tick.