US akciový trh v prvním listopadovém dni

02.11.2006 | , Bc. Petra Coufalová
INVESTICE


perex-img Zdroj: Finance.cz

Akciová burza na Wall Streetu včera uzavřela níže, i přes řadu skvělých reportů několika firem, mezi nimiž kralovala MasterCard. Za pokles, který přišel na řadu po dvou dnech stagnace, mohou horší ekonomická data.

Do popředí se vynořily obavy investorů z globálního vývoje nejsilnější ekonomiky na světě. Predikce pro rok 2007 se stále revidují a bohužel (nejen) pro akciový trh směrem dolů. Začátek seance sliboval pozitivní vývoj, později se však publikum dozvědělo výrobní index od Institute of Supply Management. Ten se ocitl na prahu, který dělí expanzi a kontrakci. Aktivita ve stavebnictví také nenadchla.

 

Při oznamování výsledků za třetí kvartál velmi potěšil MasterCard, který reportoval nárůst ve čtvrtletních tržbách meziročně o 82%. Analytici předem odhadovali tržby na úrovni 1,07 USD na akcii, ale skutečnost je mnohem lepší - 1,42 USD/akcii. Akcie si během včerejší trading session připsaly 14,8%, což je o 10,97 dolaru více než v úterý, a dosáhly 85,07 USD.

 

Jak jsme Vás informovali včera, do centra dění se dostaly také M&A aktivity. R.R. Donnelley & Sons oznámila zájem o koupi společnosti Banta za 1,3 miliardy dolarů. Reakce akcií zúčastněných společností byly výmluvné. Banta posílila skokově o 17,8%, tedy o 7,87 dolaru na 52,15 USD. Akcie R.R. Donnelley & Sons zpevnily o 1,2% na 34,25 dolaru (+ 39 centů).

 

Akcie farmaceutické společnosti McKesson Corp. uzavřely o 2,20% níže na 48,99 dolaru (- 1,10 USD), když obchodníky nepřesvědčilo ani oznámení výsledků za druhý kvartál, které trefily horní hranici intervalu odhadů analytiků.

 

Kvartální tržby u Time Warner byly 19 centů na akcii, což bylo pro investory také povzbuzující, protože tímto výsledkem firma o jeden cent překonala odhady trhu. Reakce ale byla opět stejná jako u McKesson Corp. Titul oslabil o 1,2% na 19,77 dolaru (- 24 centů).

 

Už podruhé v tomto týdnu zůstal index DJIA na hodnotě rovnající se té zavírací z předchozího dne. Pro středu to bylo 12.031,02 bodu. Relativně silný pád zaznamenaly technologické tituly a jejich index Nasdaq Composite spadl o 1,37% na 2.334,35 bodu (- 32,36 bodu). Široký segment Standard & Poor’s 500 oslabil o 0,74% na 1.367,81 bodu, což představuje oproti předvčerejšku propad o 10,13 bodu.

 

Emil ELNER

 

Autor článku

Emil Elner  

Články ze sekce: INVESTICE