Zaměstnavatelé v USA dokázali vytvořit překvapivých 167 tisíc nových pracovních míst v nezemědělském sektoru za měsíc prosinec a smetli tak ze stolu drtivou většinu analytických predikcí. I upřesnění počtu míst za měsíc listopad vylepšilo původní skóre a přispělo tak k celkovému výbornému výsledku „payrolls“.
Zprávy z pracovního trhu ukazují na to, že ekonomika jede po správné koleji a že je schopna dále vytvářet spotřební apetit a expandovat. Dále naznačily, že v krátkodobém časovém horizontu by nemělo dojít ke změně měnové politiky centrální banky.
Vrásky na čele se mohou centrálním bankéřům prohloubit z inflačních tlaků ze mzdových nároků zaměstnanců. Průměrný hodinový příjem totiž za měsíc prosinec vzrostl o 0,5 procenta, což je nejvíce za posledních osm měsíců. Ekonomové očekávali vzrůst o 0,3 procenta. Meziročně příjmy vzrostly o 4,2 procenta, naposledy takového růstu bylo dosaženo v listopadu roku 2000.
Silná data z pracovního trhu, než-li bylo očekávání trhu, poslala ceny futures kontraktů na krátkodobou úrokovou míru na eurodolar pěkně zostra k „podlaze“. Nyní se obchoduje březnový kontrakt o 2bp níže, červnový dokonce o 9bp.



Rakousko končí s nalepovacími dálničními známkami a zdražuje
Test Fiat Panda La Prima: Styl za dobrou cenu a automat k tomu
Test ojetiny: Možná se vyplatí nejít automaticky pro Škodu. Opel Insignia II je opomíjenou ojetinou za skvělé peníze
Tohle měla být Škoda pro chudé. Sagitta představovala zajímavý nápad, ale do série se nedostala
Na Slovensku nově může člověk dostat pokutu za rychlost, pokud poběží na autobus. Po chodníku se teď musí chodit a jezdit nanejvýš 6 km/h
