Automobilka Honda postaví svoji druhou továrnu v Indii

15.01.2007 | , Böhm&Partner
INVESTICE


perex-img Zdroj: Finance.cz

Japonská automobilka...

...Honda Motor Co. dnes oznámila, že hodlá investovat 150-200 mil. USD do výstavby své již druhé továrny v Indii, aby tak mohla splnit rostoucí poptávku po automobilech v této zemi.

Podle vyjádření mluvčí společnosti Yasuko Matsuurové by měla být nová továrna postavena na severozápadě země v oblasti Rajasthan. Společnost ovšem musí ještě rozhodnout přesnou velikost nové továrny, přičemž výstavba by měla být zahájena později v tomto roce.

Svůj provoz by měl podnik zahájit v prvním pololetí 2009 s plánovanou roční kapacitou 50 000 automobilů. Automobilka ovšem hodlá produkci tohoto podniku postupně zvyšovat. za up

Honda má již svoji továrnu v indickém Uttar Pradesh, ve které ročně vyrobí 50 000 vozů. Společnost již oznámila plány na zvýšení výrobní kapacity tohoto podniku na 100 000 automobilů do konce roku 2007.

Autor článku

Klára Štěpánková  

Články ze sekce: INVESTICE