JPY
Yen si připsal k nočním ziskům další během dnešního rána, když se dostal na denní minimum 120,66 oproti dolaru a 4-denní maximum 109,44 oproti euru. Yen opět testoval včerejší maxima oproti dolaru, ale největší zisky byly oproti euru. Support 109,25, který se zdá být nyní aktuální. Ovšem euro se musí hlavně udržet nad levelem 109, aby nedošlo k dalšímu oslabení. Yen pomalu je jistě posiluje již od otevření v pondělí v noci. Hayami z Bank of Japan dnes ráno mluvil v 8-00 o oslabující ekonomice ve druhé největší ekonomice světa a důvod, proč centrální banky snížila výhled na ekonomiku již po pátý měsíc v řadě. Celá Hayamiho řeč měla negativní vliv na yen, který od 8-00 oslabil. Monetární báze je nyní kolem 7,5b yenu z původních 12,5b na konci září.
EUR
Euro oproti dolaru stabilně oslabuje a spadlo na 4-denní minimum 0,9056 dnes ráno, po té co se dostalo včera až na 0,9137, z pátečního minima 0,9010. Euro bylo podlomeno neschopností se udržet na získaných ziskcích, na které se dostala z obav o biologické útoky v USA. Pokud se euro nedostane zpět k 0,9145, dá se očekávat propad k 0,9020 a 0,8990. Dnes je zasedání ministrů financí EU, jejichž výsledky monetární politiky a výhledů EU budou mít zcela jistě silný vliv na dnešní obchodování. Trhy nyní očekávají páteční výsledek Ifo z Německa. Dle Weltekeho z Bundesbanky budou mít teroristické útoky na eurozonu daleko větší vliv než se čeká. Německo snížilo předpověď HDP z původních 2,25% na 1,5%.
GBP
Libra stejně tak jako euro oslabila z včerejšího maxima kolem 1,4535. Během noci se pak kurz pohyboval kolem supportu 1,4470. Dnes se očekává výsledek dalšího poklesu inflace v UK. MPC vydá svoji zprávu ve čtvrtek a my se dozvíme, jaký vliv mělo snížení sazeb na britské hospodářství. . Krátkodobá trendline se zdá být na 1,4475 následovaná 1,4400(38,2% Fibonacci retracement z pohybu 1.37 na 8-1/2 měsíční maximum 1.4836) Pokud se libra dostane zpět ke klíčové úrovni 1,4520, ,ůže dále posílit nad 1,46 a udržet si svoji býčí sílu.