Maxův tip: Ropa na vzestupu

17.01.2005 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


perex-img Zdroj: Finance.cz

Nový spekulantův tip je zaměřen na ropu. Vše nasvědčuje tomu, že ropa je na začátku nového vzestupného trendu. Na co si dát pozor? Co je nutné na ropě sledovat?

Fundamentální situace

  • Rostoucí poptávka po ropě spojená s ekonomickým růstem ve Spojených státech, Číně a dalších zemích
  • Nejistota ohledně spolehlivosti dodávek na světový trh – nervozitu vnáší mezi obchodníky pokračující nestabilita na středním Východě, stále napjatá situace v Iráku.

Technický pohled

  • Od druhé poloviny roku 2003 do listopadu 2004 trh posiloval v pěti vlnách, následně proběhla a-b-c korekce. Nyní je trh s ropou na začátku nového vzestupného období.

Co je vhodné sledovat

  • Týdenní statistiky amerického ministerstva energetiky a amerického ropného institutu o vývoji ropných zásob ve Spojených státech.
  • Vývoj počasí na severní polokouli, mráz zvyšuje poptávku po palivech.

Autor článku

Kamil Bednář  

Články ze sekce: INVESTICE