KUKUŘICE LONG

08.09.2010 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Nečekané rozmary počasí vedly v posledních několika týdnech k prudkému růstu cen řady zemědělských komodit. Sucha či povodně devastují v různých částech světa úrodu a to se následně projevuje i na komoditních burzách.

Růst zažívá i kukuřice. Komoditu podporuje poměrně nízký poměr konečných zásob ku spotřebě, nepříznivé počasí nebo dlouhodobě se zvyšující spotřeba biopaliv ve světě. Kukuřice je hojně využívána při výkrmu hospodářských zvířat. Zvyšující se spotřeba masa (především na emerging markets) je proto pro plodinu další dobrou zprávou. Příznivý je i vývoj na trhu s pšenicí. Drahou pšenici totiž zemědělci nahrazují v krmných směsích za levnější kukuřici. Pozitivní je i zvyšující se spotřeba v Číně. Na základě technické a fundamentální analýzy jsme dospěli k názoru, že by cena komodity mohla v horizontu 3-6 měsíců nadále růst. Kukuřice by se mohla vyšplhat ze současné úrovně až k hranici 5,3 dolaru.

Faktory podporující růst ceny kukuřice:

  1. Vyrovnaný stav mezi nabídkou a poptávkou
  2. Nízké zásoby ve světě
  3. Zvyšující se poptávka v Číně
  4. Kukuřice bude nahrazovat drahou pšenici
  5. Výkyvy počasí
  6. Biopaliva
  7. Technická analýza

Kompletní analýza ke je stažení níže...

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.