AUSTRALSKÝ DOLAR - LONG

12.11.2010 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Měnové trhy se staly v posledním roce bojištěm, které upoutává stále větší pozornost investorů a sdělovacích prostředků. Mezinárodní napětí roste a stále častěji jsme svědky ostřejších a ostřejších výpadů vůči manipulaci s měnovými kurzy.

Otevřeně se již hovoří o měnové válce. Situace dospěla dokonce tak daleko, že se problém stal hlavním bodem zasedání zemí G20. Mezi nejsilnější měny současnosti patří v posledních měsících bezesporu australský dolar. Nachází se v silném růstovém trendu a vůči americkému bratříčkovi se dostal na paritu. Podpora přichází hned z několika stran. Předně je nutné zmínit úrokový diferenciál, který hraje ve prospěch nejmenšího kontinentu na světě. Dále pak zvyšování úrokových sazeb. Ve prospěch australského dolaru hovoří i silný ekonomický růst v zemi a navázanost ekonomiky na Asii, která je v posledních měsících motorem světové ekonomiky. Austrálie těží ze svých bohatých nerostných zdrojů. V neposlední řadě je nutné zmínit kvantitativní uvolňování ze strany americké centrální banky, která se evidentně snaží znehodnotit zelenou bankovku. Růstový potenciál v případě australského dolaru pravděpodobně není vyčerpán a v průběhu následujících 3-6 měsíců bychom se mohli dočkat dalšího posilování. Z úrovně parity bychom se mohli dostat až na 1,0800.

Hlavní důvody pro růst ceny australského dolaru:

  1. Extrémně uvolněná monetární politika Fedu
  2. Úrokový diferenciál hraje jednoznačně ve prospěch australské měny
  3. Zvyšování sazeb v Austrálii
  4. Silná ekonomika navázaná na rychle rostoucí asijské trhy
  5. Zvyšující se ceny komodit
  6. Technická analýza - nacházíme se v silném růstovém trendu

Kompletní analýza ke je stažení níže...

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.