BENZÍN - LONG

14.12.2010 | , Colosseum, a.s.
INVESTICE


Výkonnost energetických surovin zaostávala v letošním roce za jinými komoditami. Od listopadu však v tomto sektoru pozorujeme silné růstové tendence. Obzvláště zajímavý je vývoj v případě benzinu.

Jeho cena upravená o efekt rolování se vyšplhala na dvouleté maximum. Důvodem jsou především informace o poklesu zásob ve Spojených státech. V největší ekonomice světa se opět zvyšuje poptávka po pohonných hmotách. Domácnosti se zotavují z recese a navzdory vysoké nezaměstnanosti stoupají prodeje relativně těžkých SUV rychleji než prodeje ostatních osobních vozidel. Pro benzín je důležitý vývoj v Asii, kde prudce rostou prodeje motorových vozidel. Z tohoto hlediska jsou zajímavé zejména Čína a Indie, které v posledních letech zvyšují množství dovezených pohonných hmot. Po provedení fundamentální a technické analýzy jsme dospěli k názoru, že cena benzinu by v nejbližší době mohla vzrůst. V časovém horizontu 3 až 6 měsíců očekáváme zdražení ze současných 2,3 USD na 2,8 USD za galon.

Hlavní důvody pro růst ceny benzínu:

  1. Silniční provoz v USA opět roste
  2. Americké domácnosti zvyšují své výdaje
  3. Zásoby benzinu v USA klesají
  4. Spotřeba pohonných hmot v rozvíjejících se zemích roste
  5. Globální prodeje aut se zvyšují

Kompletní analýza ke je stažení níže...

Články ze sekce: INVESTICEPři poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie.